paket atıksu arıtma tesisi

Paket Atıksu Arıtma Tesisi

Paket atık su arıta tesisleri daha çok küçük yerleşim yerlerinde, yazlıklarda, şehir merkezine uzak kalmış küçük yerleşim yerlerinde kısacası kanalizasyon altyapısı bulunmayan her türlü yerleşim yerinde kullanılan bir arıtma yöntemidir. Sadece yerleşim yerlerinde değil bu bölgelerde bulunan farklı kuruluşlarda da ( fabrika, okul, otel, tatil köyleri, şantiyeler gibi yerlerde) kullanılan bir arıtma sistemidir. (daha&helliip;)

atık su arıtmanın amacı nedir

Atık Su Arıtmanın Amacı Nedir

Yıllar içerisinde hızla artan dünya nüfusu artmakta ve bu durum farklı sorunları da beraberinde getirmektedir. Yerleşim yerlerinin aynı oranda artması, hızla artan nüfusun tüketim ihtiyacı artan bu sorunlar arasında sayılabilir. Bu durumlar artan nüfus ile aynı oranda artmaktadır. Artan yerleşim yerlerine paralel olarak sanayi tesisleri de artış göstermektedir. (daha&helliip;)

kuru meyvede vakumlu fümigasyon

Kuru Meyvede Vakumlu Fümigasyon

Ülkemiz kuru meyve üretiminde ve ihracatında dünyada önemli bir yerdedir. Ülkemizdeki tüketimde ve ülke dışına satımda çok önemli bir yere sahip olan bu ürünler depolanarak saklanabilen ürünlerdir.
Ürünler yetiştirilirken ve yetiştirilen ürünler hasat edildikten sonraki süreçte ürünlerdeki bazı zararlıların varlığı ürünün kalitesi ve depolandıkları süreçteki saklanma (daha&helliip;)

vakumlu fümigasyon tankı

Vakumlu Fümigasyon Nedir ve Avantajları Nelerdir

Fümigasyon böceklerin ve tüm zararlı türlerinin her dönemdeki durumlarına karşı etkili, çoğalarak hastalık yapmalarını engellemek için yapılan ilaçlama işlemine verilen isimdir.  İlaçlama için kullanılan gaz, tablet sıvı halindeki ilaçlara genel olarak fümigant, fümigantlarla yapılan ilaçlama işlemine de fümigasyon denmektedir. (daha&helliip;)